تور فرانسه

فرانسه یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی است که از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا نیز به شمار می‌رود. طبق آمار یونسکو، فرانسه چهارمین کشور ازلحاظ برخورداری از میراث فرهنگی در دنیا می‌باشد و شاید به همین دلیل است که هرسال میلیون‌ها گردشگر از این کشور فوق‌العاده بازدید می‌کنند. ورود این حجم بالای گردشگر به فرانسه باعث شده است که فرانسه گردشگر پذیرترین کشور دنیا باشد و یکی از پر تقاضاترین تورها در سراسر دنیا، تور فرانسه باشد. در این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با کشور فرانسه و همچنین تور فرانسه و موارد مربوط به آن نظیر قیمت تور فرانسه و تور ارزان فرانسه صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

تور فرانسه

معرفی کشور فرانسه

فرانسه بزرگ‌ترین کشور (ازلحاظ مساحت) در اروپای غربی و همچنین در میان کشورهای اتحادیه اروپا است و جمعیتی در حدود 65 میلیون نفر را در خود جای‌داده است و پاریس، این شهر فوق‌العاده دیدنی پایتخت فرانسه می‌باشد. واحد پول رسمی فرانسه همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، یورو می‌باشد؛ در هنگام سفر به فرانسه می‌بایست حتماً مقداری یورو نزد خود داشته باشید.
فرانسه از فرهنگ و تاریخ بسیار غنی‌ برخوردار است و میراث به‌جامانده از این تاریخ و فرهنگ، از عوامل اصلی گردشگر پذیر بودن این کشور است. به گفته مورخان قدمت زندگی در کشور فرانسه امروزی به حدود 1.8 میلیون سال پیش بازمی‌گردد.

 

معرفی کشور فرانسه

جاذبه ‌های گردشگری فرانسه

همان‌طور که گفته شد فرانسه از جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است؛ به‌طور مثال خیابان دیدنی شانزلیزه در پاریس و همچنین برج ایفل از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری در فرانسه محسوب می شوند. علاوه بر این دو، جاذبه‌های گردشگری فراوان دیگری همچون قلعه چنانسی، تالاب گامارک، جاذبه‌های شهر قدیمی لیون، پل میلائو، موزه لوور پاریس و ... در فرانسه وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم در صورت سفر به فرانسه، حتماً از این جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده بازدید نمایید.

جاذبه ‌های گردشگری فرانسه

جغرافیا و آب‌ و هوای فرانسه

فرانسه علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فرهنگی و تاریخی، از جاذبه‌های طبیعی فراوانی نیز برخوردار است. موقعیت جغرافیایی فرانسه و وجود رشته‌کوه‌های مشهور آلپ در این کشور باعث شده است که هرسال علاقه‌مندان زیادی در فصول مختلف سال، فرانسه را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب نمایند. آب‌وهوای فرانسه نیز با توجه به جغرافیای آن معمولاً معتدل است، البته در برخی مناطق تفاوت‌هایی وجود دارید. پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که قصد سفر به فرانسه را دارید حتماً آب‌وهوای شهر مقصد موردنظر خود را با توجه به نکات گفته‌شده مورد بررسی قرار دهید.

جغرافیا و آب‌ و هوای فرانسه

شرایط تور فرانسه

همان‌طور که گفته شد تور فرانسه یکی از تورهای پرفروش آژانس‌های گردشگری در سراسر دنیا می‌باشد؛ این تور به طور معمول به‌صورت تک‌نفری و گروهی برگزار می‌گردد. برای استفاده از تور فرانسه لازم است که حتماً ویزای فرانسه را داشته باشید. ویزای فرانسه معمولاً مهم‌ترین دغدغه برای مسافران ایرانی است.
برای دریافت ویزای فرانسه باید ابتدا وقت سفارت بگیرید. با توجه به این‌که ویزای توریستی فرانسه نیاز به مصاحبه ندارد، شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری به دفتر کارگزاری VFS GLOBAL خواهید رفت. این کارگزاری دپارتمانی است که برخی از امور مسافران، توسط سفارت فرانسه به این کارگزاری سپرده ‌شده است. درصورتی‌که قصد دارید از تور فرانسه استفاده کنید، لازم است که از 1 تا 3 ماه قبل برای ویزای آن اقدام نمایید. معمولاً پاسخ این ویزا از سمت فرانسه 21 روز بعد اعلام می‌شود.
ویزای توریستی فقط مخصوص استفاده‌کنندگان از تور فرانسه می‌باشد و به همین دلیل، شخصی که ویزای توریستی در اختیار دارد، از انجام کار و پرداختن به شغل در فرانسه محروم خواهد بود. به‌طورکلی این ویزا مخصوص افرادی است که در نظر دارند برای مدت کم‌تر از سه ماه از کشور فرانسه بازدید نمایند. لازم به ذکر است که دارندگان این ویزا، علاوه بر استفاده از خدمات گردشگری، امکان استفاده از خدمات درمانی و بیمارستانی را نیز دارا هستند.

شرایط تور فرانسه

قیمت تور فرانسه

قیمت تور فرانسه، ریز هزینه‌های مختلفی را در بر دارد. در حالت کلی، قیمت تور فرانسه شامل مواردی همچون هزینه ویزا، هزینه پرواز و هزینه هتل می‌باشد. در حال حاضر، قیمت تور فرانسه چیزی در حدود یک‌میلیون تومان است، همچنین قیمت بلیت پرواز به فرانسه با توجه به زمان و نوع پرواز از سه تا هشت میلیون متغیر است. قیمت هتل‌های فرانسه نیز از حداقل قیمت یک‌میلیون تومان شروع می‌شود و تا چهار میلیون تومان نیز ادامه دارد. همچنین برای گشت‌وگذار در فرانسه، برای موارد مختلف، همچون حمل‌ونقل، بازدید از جاذبه‌های گردشگری و ... نیاز به هزینه کردن خواهید داشت. دقت داشته باشید که این مقادیر به‌صورت تقریبی و متوسط بیان‌شده است و ممکن است در برخی شرایط، هزینه کمتر یا بیشتری بپردازید.

قیمت تور فرانسه

خرید تور فرانسه

در ایران آژانس‌های مسافرتی زیادی وجود دارند که خدمات تور فرانسه و در برخی موارد تور ارزان فرانسه را ارائه می‌دهند. اکثر پروازهای این آژانس‌ها از طریق شرکت‌های IRANAIR و AIRFRANCE انجام می‌شود اما باید این نکته را در زمان سفر چک کنید.
در زمان‌هایی همچون شش‌ماهه دوم سال که گردشگر کمتری به فرانسه سفر می کند، پیدا کردن تور ارزان فرانسه کار نسبتاً آسانی است. در این زمان قیمت تور فرانسه در حالت کلی چیزی در حدود هفت تا نه میلیون تومان خواهد بود. در شش‌ ماه اول سال نیز برخلاف شش‌ماهه دوم، پیدا کردن تور ارزان فرانسه کمی دشوار به نظر می‌رسد. در این زمان قیمت تور فرانسه از هشت تا یازده میلیون تومان متفاوت خواهد بود.